Sql server management studio 2012 de server name hatası

laboustasarim (693) 10 yıl önce sordu

Merhaba sql server management studio 2012 de server name kısmı boş o kısmı nasıl dolduracağım yardımcı olursanız sevinirim teşekkürler

Toplam 4 cevap

laboustasarim (693) 10 yıl önce cevapladı

merahaba sorunu şu şekilde çözdüm sql server komple kaldırdım ve bütün toolkitlerini  kaldırıdım tekrardan yükledim sanırım yükleme sırasında eksik yükleme yapmışım sorun çözüldü.saygılarımla.

cemkara (4215) 10 yıl önce cevapladı

A network-related or instance-specific error occurred while establishing a connection to SQL Server hatası

Yukarıdaki linkte resimli anlatım var. Normalde oraya yazan bilgi bilgisayarınızın adı veya . (nokta) olur.

MS SQL kurulum sırasında  SQL kurulum örneğine bir isim verilerse MakinaAdi\Ornek adi yazilmalidir.

Örneğin: Bilgisayarim\SQLEXPRESS gibi.

Server Name kısmında Browse For more tıklayarak sizin bilgisayarınızda çalışan SQL örneğini seçebilirsiniz.

berk (224) 10 yıl önce cevapladı

Buradan 33mb lık localdb dosyasını indirip kurarsanız sorununuz çözülecektir

bilgh (1) 9 yıl önce cevapladı

2 kere yükleyim sildim birtürlü açılmıyor .server nameye herşeyi denedim ama olmadı