SqliteException: SQLite Error 5: 'database is locked'.

alattin (16999) 4 yıl önce sordu

Asp.net Core uygulaması şu hatayı veriyor:An unhandled exception occurred while processing the request. SqliteException: SQLite Error 5: 'database is locked'. Microsoft.Data.Sqlite.SqliteException.ThrowExceptionForRC(int rc, sqlite3 db) hatanın çözümü nedir?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

SqliteException: SQLite Error 5: 'database is locked'. hatasının sebebi veritabanını başka bir uygulama tarafından kullanılıyor ve o uygulama tarafından kilitlenmiş olmasıdır.

Örneğin SQLite veritabanı DB Browser tarafından açık tutuluyorsa uygulamanız SqliteException: SQLite Error 5: 'database is locked'. hatası verecektir. Uygulama içinden Write Changes - Close Database yapmanız gerekebilir.

SqlLite veritabanı diğer program tarafından kapatıldığında uygulama normal çalışmaya devam edecektir.