SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

toprak34 (2026) 5 yıl önce sordu

Merhaba,

Bir PHP Script'i indirdim. Fakat localhost'ta çalıştırmak istediğimde

SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES)

Hatası alıyorum. Ne yapabilirim?

Wamp kullanıyorum

@alattin

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 5 yıl önce cevapladı

SQLSTATE[HY000] [1045] Access denied for user 'root'@'localhost' (using password: YES) hatası kullandığın script MYSQL'e bağlanamıyor demek. Bağlanamama sebebi script'in kullandığı kullanıcı adı ve parola ikilisi sendeki MYSQL veritabanındaki ile uyuşmuyor. Daha basitçe parola hatalı.

toprak34 5 yıl önce

@alattin abi dosyalardan falan şifrelerin hepsini düzenledim fakat hala aynı

alattin 5 yıl önce

sen script içinde tanımladığın kullanıcı adı ve parola ile MY SQL'e giriş yapabiliryor musun @toprak ?