SSD - HHD FARKI

akinkolcu (1) 7 yıl önce sordu

Yeni laptop almak için uzun çaplı araştırmalarımda ssd nin ne olduğunu tam anlayamasamda hhd ye göre çok daha yüksek performans elde edebileceğimi öğrendim. Mesela benim istediğim pc asus 2 gb gtx950 m , i7 , 8 gb ram + 1 tb hard disk idi, bu ssd olunca hard disk gibi bol keseden takamıyoruz galiba ve öyle fiyatı pahalı olduğundan.Bu kez 12 gb 1600MHz ram , 4 gb gtx950 m 128 bit ekran kartı , Intel Core  i7- 4720HQ , 480 gb ssd  3700 tl böyle bi laptop buldum nette bütçemi aştığı için ekran kartını 2 gb a ve 8 gb ramlısını bulursam öyle bişey alabilirim bulamazsamda ayarlamaya çalışıcam artık . Bununla nba fifa 16 gibi oyunları en sonda kasmadan oynar mıyım acaba ve eklemek istediğiniz başka bi öneri var mı :)

Toplam 1 cevap

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

oyun için almayı düşünüyorsanız asus almanızı tavsiye ederim ısınma diye bir şey sözkonusu bile olmuyor

en az İ5 işlemci ve en az 6 GB ram desedeğine sahip olsun daha üstünü alabilirseniz daha veirm alırsınız

tahminim rakamı 1800 veya 1850 tl civarında