Steam açılınca pc donuyor kilitleniyor

alibaran21 (25) 4 yıl önce sordu

merhaba sevgili hocalarım 2 gün önce 4 gb ram aldım ram taktımğımdan 1 gün sonra bilgisayar steam acınca donup kitleniyor aldığım 4 gb ram çıkardım cıkarmama ramen hala donmaya devam ediyor chromeden 2 sekme açtığımda bile pc donup kalıyor

Toplam 1 cevap

infinity (402) 4 yıl önce cevapladı

Aşağıdaki programla HDD Bad Sector taraması yap.
HDTune

Burada da HDD Sağlık rapor'u var.

alibaran21 4 yıl önce

Hdd taraması yaptım ama hicbi sorun cıkmadı

infinity 4 yıl önce

İşletimm sistemin nedir ? 64 Bit mi 32 bit mi ? RAM Testi de yap iki ram e de@alibaran21

alibaran21 4 yıl önce

Test yaptım sıkıntı çıkmadı ama knight online actığımda bilgisayar donuyor kafayı yiyor sürekli kasıyor

infinity 4 yıl önce

Sistem özelliklerini yazarmısın ? İşletim sistemin nedir ?32 Bit mi 64 bit mi ? @alibaran21

alibaran21 4 yıl önce

Win7, Ram:8GB Ekran kartı:gtx 720 64 bit işlemci i3 3.3ghz

infinity 4 yıl önce

Oyuna girdiğin zamanmı oluyor yoksa her dakikamı ?

infinity 4 yıl önce

yani sürekli mi

alibaran21 4 yıl önce

oyuna 1 kere girince sürekli bilgisayar donuyor çıktığımda bile

infinity 4 yıl önce

Ekran kartını sök

infinity 4 yıl önce

tekrar dene

infinity 4 yıl önce

Ekran kartını söktükten sonra görüntüyü anakarttan alman lazım yani anakartın arkasındaki DVI girişinden görüntüyü alacaksın kolay zaten basit bir işlem söküceksin ekran kartını ekran kartsız deniyeceksin

infinity 4 yıl önce

oyunlarda kasma yaşıyacaksın çünkü işlemcinin içinde dahili gpu var bu gpu'nun gücü normal ekran kartlarına nazaran çok düşük bu yüzden oyunlar kasıcak

infinity 4 yıl önce

ancak bu donma, takılma olayı ortadan kalkar diye düşünüyorum ekran kartsız oyunlarda dene @alibaran21

alibaran21 4 yıl önce

Teşekkürler sonunda oldu

infinity 4 yıl önce

Cevabımı onaylarsan sevinirim :) Ekran kartını çıkarınca oldu değil mi ? @alibaran21

alibaran21 4 yıl önce

evet sorun ekran kartındaymış

infinity 4 yıl önce

geçmiş olsun peki ne yapıcaksın yeni ekran kartı alıcakmısın ? @alibaran21

alibaran21 4 yıl önce

yok evde yedek 1 tane vardı

alibaran21 4 yıl önce

gt 420