Stop djvu şifrelemesi: dosyalarım aabn oldu

kbly38 (1) 1 yıl önce sordu

merhaba programıma stop djvu virüsü tarafından şifrelem yapıldı. tüm uzatıların sonu aabn. şeklinde uzantılar olmaya başladı. bu sorunu nasıl çözebilirim

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 1 yıl önce cevapladı

Şimdi kontrol ettim.  aabn uzantısı  STOP (Djvu) Ransomware zararlı yazılımının en son uzantısı. Bilinen bir çözüm yolu yok.

Deneyebileceklerin (küçük de olsa kurtulma ihtimali var) şu linkte bunlar özetlendi:

Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler

Bunun dışında fidye ödeyerek yazılımı satın almak dışında dünya üzerinde bilinen bir çözüm yolu yok.