Stp uzantısı nedir? Stp dosyaları nasıl açılır?

Anonim (156) 3 yıl önce sordu

Mail  ile montaj.stp adında bir dosya geldi.  Matbaa işi ile uğraşıyorum. ve bu dosyaları nasıl açacağımı bilmiyorum. .stp uzantısı nedir ve stp dosyalarını hangi program ile açabilirim? stp dosyalarını düzenleme değil sadece açıp yazdırmak istiyorum. teşekkürler

Toplam 1 cevap

murat (12492) 3 yıl önce cevapladı

STP dosyası 3 boyutlu montaj dosyalarıdır ve çeşitli  mekanik tasarım programlar ile açılabilir.  STP veya STEP (Standard for Exchange of Product)  3D tasarımları içeren teknik dosyalardır.

STP dosyasını açan programlar

  • IMSI TurboCAD Pro
  • ideaMK STP Viewer
  • Autodesk Fusion 360
  • Dassault Systemes CATIA
  • LKSoft IDA-STEP
  • FreeCAD

STP dosyasını sadece görüntülemek istiyorsanız o zaman STP Viewer programı iş görecektir. STP dosyası görüntüleyici buradan indirilebilir: https://3d-viewers.com/step-viewer.html

Bu programlar hrm STP hem de STEP uzantılı dosyaları açabilirler.