Sunucu bulunamıyor hatası

mustafa38 (72) 8 yıl önce sordu

İyi günler sorunum bazı sitelere girmeye çalıştığımda sunucu bulunamıyor hatası alıyorum. Google Youtube gibi sitelere giriyor ancak facebook twitter gibi bazı sitelere girmiyor. Sadece benim bilgisayarımda değil tüm evde durum aynı. 3 farklı bilgisayar ve 5 farklı telefondan denedim durum aynı. Modem ayarlarını kontrol ettim herhangi bir sıkıntısı yok bağlanması gerekirken bağlanmıyor. Modeme reset atıp ayarları baştan kurdum ancak değişiklik yok. Dsmart kullanıcısıyım aradığımda yardımcı olamadılar ne yapmalıyım?

Toplam 1 cevap

mustafa38 (72) 8 yıl önce cevapladı

Sorun dns hatasıymış. Modem üzerinden google dns adresine yönlendirdim;

  • 8.8.8.8
  • 8.8.8.4

yaptım ve tüm sitelere modeme bağlı her cihazdan sorunsuzca bağlanabiliyorum.