Sürekli mavi ekran alıyorum w11

xebeth (37) 1 yıl önce sordu

bilgisayarda sürekli mavi ekran hatası alıyorum nasıl düzeltebilirim? durduk yere mavi ekran giriyor on dakikada bir.

sistemi kişisel dosyalarımı koru diyerek sıfırlarsam d diskindeki dosyalarım yok olur mu?

Toplam 2 cevap

xbedirhanx (836) 1 yıl önce cevapladı

Merhaba,

Öncelikle analiz yapılabilmesi için mavi ekranlarda aldığınız hata kodunu yazmanız gerekiyor. Onu yazarsanız sorunun sebebini anlayabiliriz.

Ayrıca "Kişisel dosyalarımı koru" seçeneği ile format atarsanız normal şartlarda bilgileriniz korunur. Ancak mavi ekran alıyorsunuz ve sistemde ne olduğunu bilmediğimiz bir sorun var, bu durumda bu koruma seçeneğine güvenmek pek mantıklı değil. Bilgisayarı hâlâ kullanabiliyorsanız dosyalarınızı Google Drive'a veya bir belleğe atarak yedeklemeniz en iyisi olur.

hydra (3802) 1 yıl önce cevapladı

Minidump dosyasını paylaşınız.

xebeth 1 yıl önce

minidump dosyası yok hocam windows klasöründe