Sürücü belgesi (ehliyet) başvurusu sorgulama nasıl yapılır?

omercik (9418) 5 yıl önce sordu

Yapmış olduğum sürücü belgesi başvurusunun durumunu nasıl öğrenirim? Sürücü belgesi başvuru durumu sorgulama nereden yapılır?

Ehliyet başvurusu nasıl sorgulanır?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Sürücü belgesi başvurusu nasıl sorgulanır?

Başvuru yapmış olduğunuz sürücü belgesinin durumunu e-Devlet'ten sorgulayabilirsiniz. Ehliyet başvurunuzun ne durumda olduğunu öğrenmek için aşağıdaki adımları takip edin.

1. Adım: e-Devlet hesabınıza giriş yapın.

2. Adım: Sürücü belgesi başvuru sorgulama linkine tıklayın.

3. Adım: Kendi adınıza mı yoksa velisi olduğunuz bir kişi adına mı başvuru yapmak istediğinizi seçin.

4. Adım: Sorgulama sayfasında başvuru durumu diye bir bölüm göreceksiniz. Burada ehliyet başvurunuzun ne durumda olduğu hakkında bilgi alabilirsiniz.