SVCHOST.EXE ramin %80'ini kullanıyor sorunu

ahmet5847 (92) 7 yıl önce sordu

Svchost.exe ilk Pc açıldığında hiçbir sorun yok biraz sonra resmen %100 ram kulanımı oluyor sağ tık yapıpı hizmetleri durdurmaa çalıştım ama ramlere bir şey olur diye korkuyorum sorun virüs mü ama nerdeyse 6 tane virüs programıyla taradım combofix de dahil ne yapmalıyım kısacık ta olsa biri bişi yaszsın sıkıldın bundan.

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Önce bilgisayarına Emsisoft anti-malware yükle  ve bilgisayarını tarat.   Buradan Emsisoft'u indirebilirsin:

Emsisoft Anti-Malware nedir, nasıl kullanılır?

Önce bilgisayarında virüs olmadığından emin ol. Sorun devam ediyorsa hangi svchost sorun çıkartıyor bunu tespit etmen lazım. Burada @alattin hocam anlatmış adım adım uygula:

svchost.exe hangi uygulama tarafından kullanılıyor bunu nasıl görebilirim?

Bu şekilde sorun hangi svchost dosyasından kaynaklanıyor öğrenebilirsin.

ahmet5847 7 yıl önce

deniyicem teşekkürler

ahmet5847 7 yıl önce

Emsisoft lar taramştım ama updateliyip tarıyıcam

hakan 7 yıl önce

@ahmet5847 güncellemeleri yap öyle tara yoksa yaptığın işin bir anlamı kalmıyor

candan (4301) 7 yıl önce cevapladı

Bilinmeyen bir exe dosyası Svchost.exe yi çalıştırıyor internetten dosya indiriken arada inmiş olabilir

başlat / görev zamanlayıcı zaman kitaplığına bakın burda yabancı bir çalışan dosya varsa işlemi sonlandırın ve silin

başlangıçta açılan programlardan gereksiz çalışan exe dosyalarını sonlandırın Revo Uninstaller setup.exe: http://www.revouninstaller.com/revo_u... indirin kurun

ahmet5847 7 yıl önce

Ek bilgi girdiğim siteden virüs bulaştınına eminim

ahmet5847 7 yıl önce

buarada sv chost 2 kere yüksek kullanıyo işlemi durdur diyom 2 kere ondan sonra olmuyo

ahmet5847 7 yıl önce

candan görev zamanlıyıcıda çalışan dosyalar mı gözüküyo şimdilik bakamıcam çünkü güvenli modda çalışmıyomuş

candan 7 yıl önce

güvenli mooda değil normal modda yapın işlemleri

ahmet5847 7 yıl önce

[url=http://hizliresim.com/GPa0dv][img]http://i.hizliresim.com/GPa0dv.png[/img][/url]

ahmet5847 7 yıl önce

bakarsanız candan yardımcı olursunuz