Tablete format atılırken çöktü

merlin (1) 4 yıl önce sordu

2 gün önce tablete format attım ve bir daha açılmadı sürekli samsung yazısında kalıyor, çöktüğünü söylediler. İçindekiler silinmiş midir?

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Format attıysan zaten içindeki verileri silmişsin demektir.  Yapabileceğin şey bilgisayara tableti bağlamak ve oradan ROM atmak olacak.  Tabletin marka ve modelini google'da arat oradan uygun Rom bulabilirsin. Daha sonra bunu bilgisayardan tablete yüklemen gerekiyor.

ciscoroman (7) 4 yıl önce cevapladı

hard reset tuşlarını biliyorasan ördan format atmayı dene büyük ihtimal o şekilde açılır bilmiyorsan o tuşları tabeltin markasını söyle yardımcı oluruz genelde güç düğmesi+ana ekran düğmesi+ses kısma düğmesi olur

tabletlerde ana ekran düğmesi hepsinde olmadığı için güç düğümesi+ses kısma ve açma düğmesine aynı anda bas

bu tuşları bulduktanb sonra basarsan tabletin açılırken seni bir menüye atar oradan ''wipe data/factory reset'' seçenğini seç ve tıkla daha sonra yeni menüde onay isteyecek ordan da YES seçenğine tıkla büyük ihtimal açılır