Talep göndermediğim halde instagram bana şifre yenileme e-postası gönderiyor?

bl4lev (790) 4 yıl önce sordu

İnstagram neden şifre yenilemem için e-posta gönderiyor?

İnstagram tarafından gelen bu e-posta sahte mi?

İnstagram sürekli e-posta gönderiyor?

Toplam 1 cevap

bl4lev (790) 4 yıl önce cevapladı

İnstagram uygulamasını kullanan kullanıcılarına talep göndermedikleri halde şifre yenilemeleri için e-posta gönderiliyor?

Neden böyle e-posta alıyorum?

İnstagram tarafından kendi başına gelen e-postalar sahte ve hesap çalmak için geliştirdikleri bir yöntemdir, siz instagram ile iletişime geçmediyseniz (instagram size kendi başına e-posta göndermez ve sizinle iletişime geçmezler)

E-postaya gelen sahte mail başlıkları

  • şifre değiştirme maili
  • hesap onaylama maili
  • mavi tık hesap onaylama maili
  • giriş sorunları ile ilgili mail

genelde böyle sahte e-postaları size gönderiyorlar .

Sizi bu yollar üzerinden kandırıp güven kazanıyorlar ve giriş yapıyorsunuz, kullandığınız hesap bilgileri kötü niyetli kişilerin panelinde gözüküyor ve hesap böylece hackleniyor.

Gerçek e-posta olduğunu nasıl anlarız?

Yukarda belirttiğimiz gibi instagram yetkililerine siz iletişime geçmedikce onlar size e-posta atmaz veya iletişime geçmez .

kullandığınız e-posta adresine giriş yapın

  • instagram üzerinden gelen e-postaya tıklayıp açın ve yazım hatası olup olmadığını kontrol edin .
  • e-postanın geldiği adresi kontrol edin .
  • sağ tık ile link kontrol edin instagram.com sitesine gidiyor mu inceleyin .

Sahte mail atanlar genelde (instagram.com.nu) gibi domain alarak sizi şaşırtmaya çalışabilirler .

Sizi instagram.com.nu gibi siteye yönlendiriyorsa sahte site olduğunu anlayın .

ve e-posta konu başlığı yoksa fake mail gelmiştir .

gerçek instagram e-postası (security@ mail.instagram.com) gibidir .

  • reset password sağ tık yapıyoruz en alt sağ koşede link göreceksiniz instagram.com yazdığından emin olun.

yandex kullanıyorsanız işiniz kolaylaşıyor

  • gelen e-postaya giriş yapın koşede ''bağlantılar'' basıyoruz (instagram.com/accounts) şeklinde geliyorsa gerçek e-posta maili

böylece gerçek olup olmadığını anlayacaksınız.

Not: Telefon üzerinden asla açmayın genelde telefon kullanan kişiler bu sahte e-postaları gerçek sanarak hack yemişlerdir

Siz instagramla iletişime geçmediyseniz gelen e-postaları asla açmayın hemen silin.

alattin 4 yıl önce

Güzel ve bilgilendirici bir paylaşım

bl4lev 4 yıl önce

@alattin teşekkürler