Tarayıcıda Yandex arama neden çıkıyor?

mumim (19) 4 yıl önce sordu

Arama motoru olarak google kullanıyorum  Y tuşuna basınca  yandex gözüküyor yandex kullanmadım neden çıkıyor en başta

Toplam 2 cevap

ybaskin34 (1440) 4 yıl önce cevapladı

Tarayıcı ayarlarında " Arama Motoru " bölümü var oradan google hariç diğerlerini kaldırarak çözebilirsin bu durumu.

 [ Görsel Anlatım ]

 Tarayıcının sağ üstünde bulunan  işaretine tıkla ardından hafif aşağıya in ; ' Arama Motorlarını Yönet ' tıkla

 Ardından ' Google Hariç ' diğer arama motorlarını kaldır ; bunun içinde kaldıracağın arama motorunun yanındaki  işaretine tıkla ve ' Listeden Kaldır ' diyerek işlemi bitir.

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

Nerede Y tuşuna basınca Yandex çıkıyor? Adres adres satırındaysa daha önceden yandex'e girmişsin demektir. Bu da normal. @ybaskin34  arkadaşımızın anlattığı şekilde varsayılan arama motorunu değiştirebilirsin.