tcpmgr.exe virüs müdür, virüsse nasıl temizlenir?

emirhan4717s (1) 6 yıl önce sordu

Bilgisayarımda Görev Yöneticisi'nde tcpmgr.exe diye bir şeyle karşılaştım ve virüs olup olmadığı konusunda tereddütteyim. Bunu sonlandırdığım zaman bilgisayarım aniden kapanıyor.

Ekran Görüntüsü: https://hizliresim.com/JloJr5

Toplam 3 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Ne olduğu konusunda bilgim yok ama bilgin olmadığı sürece bilgisayarındaki hiçbir işleme müdahele etme. Virüs olsa bunu farkedersin. Bilgisayarın yavaşlar, kendi kendine bir şeyler iner..

Böyle şeyler yoksa kurcalamak doğru değil

nvidiagtx (690) 6 yıl önce cevapladı

Merhabalar

TCPMGR.EXE Güvenli Bir Şeydir Yani Virüs Değildir Ancak... tcpmgr-a.exe virüstür

Bu arada

Tcpmgr.exe = Windows Komut Dosyası sunucusu dur

murat (12492) 6 yıl önce cevapladı

tcpmgr.exe çok yaygın ve bilinen bir dosya değil. İnternette aratınca çok fazla kaynak yok. Bu da aslında tcpmgr.exe dosyasını şüpheli hale getiriyor. tcpmgr.exe bilinen bir sistem dosyası değil.

Bazı kaynaklarda Microsoft ® Windows Script Host dosyası olarak yazılmış ama bununla ilgili de pek bir kaynak bulamadım.

Görec yöneticisinde dosyayı sağ tuşla tıkla, Dosya konumunu aç'ı tıkla. Bu dosya hangi klasörde? Bunu yazarsan çok iyi olur.

Ayrıca dosyayı virüs taramasından geçirebilirsin. Buradan virüs taraması yapabilirsin: Virüs Tarama