TDK Çevrimdışı Sözlük

kullanici622551 (61) 4 yıl önce sordu

TDK'nın çevrimdışı güncel türkçe sözlüğü var mı?

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 4 yıl önce cevapladı

TDK'nin kendine ait bir sözlükü yok bildiğim kadarı ile ama TDK'yı kullanan özel sözlük uygulamaları var. Mesela ben Badur Software Türkçe Sözlük var. TDK dan almış bilgileri iş görüyor.

Güncelleme:

Nedense telefon için arıyorsun diye düşündüm. Evet Windows için de benzer uygulamalar var. Mesela https://www.microsoft.com/tr-tr/p/tdk-sozluk/9nblggh6cl5w?activetab=pivot:overviewtab bu. Doğrudan TDK üzerinden sorgulama yapıyor.

kullanici622551 4 yıl önce

Bilgisayara da var mı?

kullanici622551 4 yıl önce

Windows 7 kullanıyorum