Telefon %40 şarj'da kapanıyor, ne yapmalıyım?

reyhani (1) 3 yıl önce sordu

Telefonum %40 şarj'da kapanıyor, yeni batarya ile değiştirdim aynı sorun yine var ne yapmalıyım?

Toplam 1 cevap

darkcrak (5168) 3 yıl önce cevapladı

Donanımsal bir problem olabilir. Bi ara Samsung telefon almıştım ve telefonun şarkjı %100 iken telefonu kapatıp açtığım zaman %30'a düşüyordu 3 kere servise yolladım sorunu hiçbir türlü düzeltmediler bende tüketiciden paramı geri aldım. Eğer telefonunun garantisi varsa 3 kere servise yolla sonra tüketici haklarına ver. Telefonunun sorunu anakartta olabilir veya donanımsal bir problem olabilir.

Not: Cihazını sıfırla ve sorunun çözülüp çözülmediğini kontrol et, eğer sorunun devam ederiyorsa servise ver fakat dediğim gibi garantisi varsa.