Telefon da her sistem güncellemesi yapılmalı mı?

mat7 (341) 3 yıl önce sordu

Akıllı telefonlarda her sistem güncellemesi geldiğinde yapmak doğru mu?
Yoksa her seferinde güncelleme yapmak gerekmiyor mu?

Toplam 2 cevap

ses1842 (64) 3 yıl önce cevapladı

Başka bir web sitesinden alıntı olduğu için kaldırılmıştır!

Uzmanim.net'in kurallarına bu uzantıdan ulaşabilirsiniz -- https://uzmanim.net/hakkinda

mat7 3 yıl önce

Cevap için teşekkürler. Peki benim tlfnum xiaomi redmi note 8 . 1 oldu alalı. Hangi katagoriye giriyor ?🙂@ses1842 (36)

ses1842 3 yıl önce

Mutlaka güncelleyin :), @mat7

mat7 3 yıl önce

Teşekkürler 👍 kafamı rahatlatınız @ses(1842)

darkcrak (5170) 3 yıl önce cevapladı

Her sistem güncellemesinde hem kendilerini geliştiriyorlar ve yeni özellikler ekliyorlar, hemde açıklarını kapatmaya çalışıyorlar ve kendilerini güvenlik alanında da geliştiriyorlar.

Her ne kadar performans vs. artışı söz konusu olsada bazen performansı düşürdükleri söyleniyor fakat bunlar gayet normal ama sıkıntı etme çünkü milimlik bir performans düşüşü diyebilirim.

Sistem güncellemelerinde bazı ufak hatalar olabiliyor yani uygulama fakat bunları gelen güvenlik güncellemeleri ile düzeltiyorlar.

Bana sorarsan yeni özelliklerden faydalanmak veya yenilikleri seviyorsan güncelleyebilirsin.

ses1842 3 yıl önce

Hocam kayıtsız sonradan imei atılan telefonlarda güncelleme yapılmalı mı? güncelleme yapılırsa telefon kapanır falan deniliyor da ,

darkcrak 3 yıl önce

Eğer IMEI kopyaladıysan kapanma riski var fakat IMEI alıp sonra cihazı yükseltirsen bişi olamz.

darkcrak 3 yıl önce

@ses1842 eğer orijinal IMEI ise hiç bir sıkıntı olamaz fakat eğer kaçak IMEI ise silinme riski var.

ses1842 3 yıl önce

IMEI nın kaçak olup olmadığını nasıl öğrenebilirim? @darkcrak

darkcrak 3 yıl önce

https://www.turkiye.gov.tr/imei-sorgulama üzerinden kontrol edebilirsin @ses1842

ses1842 3 yıl önce

Hocam iki tane IMEI var telefonda biri " 7 yıl veya daha uzun süredir kullanılmadığı için kapatılmış cihaz." diyor diğeri "İthalat yoluyla kaydedilen IMEI " diyor @darkcrak

darkcrak 3 yıl önce

Kaçak IMEI yani silinme riski var bu IMEI numaranın @ses1842

darkcrak 3 yıl önce

"İthalat yoluyla kaydedilen IMEI" ne bilmiyorum @ses1842 @hakan açıklayabilir

ses1842 3 yıl önce

güncellemeyeyim yani değil mi hocam @darkcrak

darkcrak 3 yıl önce

Eğer İthalat yoluyla kaydedilen IMEI kaçak değilse güncelle fakat kaçaksa güncelleme. @ses1842