Telefon dondu kapanmıyor. Ne yapmalıyım?

rzgr (17) 5 yıl önce sordu

Merhaba android telefon kullanıyorum. Az önce instagramdan whatsappa geçis yapacakken ekran takıldı ve geçiş yapmadı. Şuan ne dokunmatik ekran aktif, ne kilit tuşuna basınca kapanıyor ne de şarj alabiliyor. Sessizce şarjının bitip kapanmasını bekliyorum. Benzer bir durum birkaç defa daha başıma gelmişti. Bu durum neden olur? ;Sizce ne yapmalıyım?

Not: Telefon htc model oldugundan batarya çıkaramıyorum.

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 5 yıl önce cevapladı

Güç tuşuna 5-10 ´saniye basılı tuttuğunda telefon kapanabilir belki bunu yapmayı deneyebilirsin.Yok olmuyorsa mecbur şarjının bitmesini beklersin ve tekrardan şarja takıp açarsın.

rzgr 5 yıl önce

Denedim olmadı , sorunun sebebi nedir?

omercik 5 yıl önce

Cihaza o an için gereğinden fazla yük binmiş olmalı ve bu nedenle donmuş. @rzgr

rzgr 5 yıl önce

Tesekkurler

malgibiolan (307) 5 yıl önce cevapladı

Üç Tuş Yaparsın ;

Güç + Ses Açma + Ses Kapama

Biraz Bekle Otomatik Kapanması Gerekir.

Orta Tuşu Varmı ?

rzgr 5 yıl önce

Her şeyi denedim olmadi

rzgr 5 yıl önce

Sarj bitince oldu