Telefon Gelince İnternet Gidiyor

nizi666 (179) 7 yıl önce sordu

arkadaşlar ben netis modem kullanıyorum ev telefonuna bağlı benim internet ve telefon çalınca internetim gidiyor açmasak bile gidiyor yani splitter'da kullanıyorum ama çözüm olmuyor sizce ne yapa bilirim sorun nedir

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 7 yıl önce cevapladı

Telefon geldiğinde net gidiyorsa bu hattınızda fazla parazit olduğuna işaret olabilir.

Öncelikle adsl splitter'ı doğru taktığınızdan emin olun. Hatta mümkünse başka spliter varsa onu kullanın. adsl splitter

Adsl splitter şu şekilde bağlanmalı

adsl splitter bağlantı şekli doğru, başka bir adsl splitter ile denediniz sorun devam ediyorsa hattınızda parazit olma ihtimali çok yüksek. Telefon kablosunda ek var mı kontrol edin. Sorun devam ederse Türk Telekom ya da hangi sağlayıcıdan internet alıyorsanız ondan destek isteyin.

nizi666 7 yıl önce

TEŞEKKÜR EDERİM DESTEK İSTEYECEĞİM TAHMİN ETTİĞİM GİBİ GALİBA HATTA BİR SORUN VAR

candan 7 yıl önce

çok net bir cevap olmuş eline sağlık @hakan hocam

hakan 7 yıl önce

sağol @candan kolay gelsin @nizi666