Telefon kapanıyor

rapheracles (3) 7 yıl önce sordu

Arkadaşlar yaklaşık 2 ay önce anneme Sony Xperia m5 aldım. Telefon özellikle dışarıya çıkınca kapanıyor ve şarja takmadan açılmıyor. garantiye götüreceğim ama sizdende yardım almak istedim.

serkan50 7 yıl önce

bataryayı değiştir

Toplam 2 cevap

tahatugyan (1206) 7 yıl önce cevapladı

Merhaba

Bende Sony m5 telefonunu kullanmaktayım ve böyle bir sorunla karşılaşmadım şu ana kadar. Problem büyük ihtimalle bataryadan kaynaklanıyor. Prize takmadan açılmamasının sebebi batarya elektrik akımını dolduramadığı için işlevini gerçekleştirmiyor yani kısacası prize takılıyken güç aldığı için çalışıyor ancak batarya şarj olmuyor ve güç kesildiği zaman batarya şarj olmadığı için batarya telefona akımı iletmiyor ve doğal olarak telefon çalışmıyor

 2 ay önce aldığını belirtmişin garantisi devam ettiği için şanslısın yetkili teknik servise götürerek sorununu anlat yardımcı olacaklardır.

Umarım faydalı olmuştur...

rapheracles (3) 7 yıl önce cevapladı

Bilgilendirme için çok teşekkür ederim.

tahatugyan 7 yıl önce

Rica ederim :)