Telefona kısa bir sürede RAT yüklenebilir mi?

woxy (1) 1 ay önce sordu

merhaba birisi benim telefonumu 10 15 dk eline alarak telefonuma birşey yükleyip rat vb benim kamerama erişebilirmi ve indirdiği şey bir uygulamamı farkedermiyim

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 1 ay önce cevapladı

Elbette 10-15 dakikada telefonuna RAT yükleyebilir.

Hatta çok daha kısa sürede yükleyebilir. Örneğin kendi telefonundan sana sms atar ya da linki whatsapp üzerinden yollar, iki dakikada yükler farkına varmazsın. Bu sebepten telefonlarınızda mutlaka şifre olmalı.

RAt yüklendiyse fark etmen çok zor. Bu soruyu sorduguna göre RAT konusunda bilgi sahibi değilsin. Dolayısı ile telefonda RAT var mı yok mu anlaman mümküm degil ama en basitinden güncel bir antivirüs yüklemeyi ve telefonu taratmayı deneyebilirsin.