Telefondaki verileri geri getirilemeyecek şekilde nasıl silebilirim?

birhanbirtane (8) 5 yıl önce sordu

Telefonum servise gidicek ve içinde bir sürü özel fotoğrafım var. Bu fotoğrafları geri dondurlemeyecek şekilde silmem gerek. Normal silince bazı programlarla geri getirilebiliyormus. Bunları nasıl öğütebilirim Hard reset atsam tamamı gider mi? Mümkünse program kullanılmasın öğütürken

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 5 yıl önce cevapladı

Daha önceden @farurhenho bununla ilgili bir program önermişti yani Secure Wipe diye bir program bunun kullanımı ile ilgili de video çekmişti

Çözüm makalesi: Android'de dosyaları geri getirilemeyecek şekilde silme

Çözüm videosu: Telefonda silinen dosyaların geri getirilmesini engelleme

birhanbirtane 5 yıl önce

Mümkünse program kullanılmasın diye yazmıştım ama

darkcrak 5 yıl önce

Bu program silmiyor sadece dosyaları şifreliyor ve daha da o resimleri geri getiremiyorsun ama ilk resimleri silecen @birhanbirtane

darkcrak 5 yıl önce

Programsız yöntemi yok bu dediğinin @birhanbirtane

hakan (15424) 5 yıl önce cevapladı

Telefondaki verileri programsız olarak kalısı olarak silemezsin. Bu programlar özel algoritmalar kullanarak silinen verilerin üzerine işe yaramaz bilgiler yazıyorlar ve bunu defalarca tekrar ediyorlar.