Telefondan WiFi'a bağlanınca internet kesiliyor

bot094 (1) 6 yıl önce sordu

Merhaba, Evdeki modeme pc ve 2 telefon bağlı biri benim diğeri annemin. Benim telefonda sıkıntı yok ama annemin telefonunu wifi ile bağlayınca diğer cihazlardan internete erişemiyorum. İnternetten kablosuz kanalı el ile ayarlamak, WPS'i kapatmak gibi çözümler buldum fakat bunlar geçici çözüm oldu aynı şekilde modeme reset atmakda. Dikkatimi çekti annemin telefonunu bağladığım zaman internet gitmemiş gibi gözüküyor pc'deki internet simgesinin yanında çarpı olmuyor ama genede sayfalar sürekli yükleme ekranında kalıyor.

Varmıdır bi çözüm bilen?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Sistem bir IP adres çakışması algıladı hatası nasıl çözülür? Veya manuel IP ataması nasıl yapılır? (tıkla)

DNS Nasıl değiştirilir? (tıkla)

Üsttekileri uygularsan büyük ihtimalle problem çözülecektir.

Edit:

Bunlar sonuç vermezse farklı tarayıcı kullanılır veya tarayıcılar sıfırlanarak yeniden denenir.

Problem sonradan oluştuysa problem öncesine sistem geri yüklenir:

Sistem Geri Yükleme nedir, nasıl yapılır? (tıkla)

Edit2:

Üstteki çözüm denemelerinin faydalı olmadığını - yorumlarda- belirtmissin. O halde Geriye şunlar kaldı:

1- Derin bir virüs taraması yap.

2- Modem arabiriminde Kablosuz ayarlarından kanal değişiklileri yap ve öyle dene (13 Ayrı kanal olur. Bunları teker teker denersin, en stabil ve sağlıklı bağlantı sağlayan kanalda karar verir, kaydedersin)

3- Kablosuz bagdastiriciyi güncelle veya araştırarak tam doğru/uyumlu sürücüyü bul ve onu yükle (Problem önce varmıydı yoksa sonradan mı  cikti, onu bile belirtmemissin).

4- Kablolu bağlantıyı dene

5- İmkanın varsa modemi değiştir ve dene.

6- Bunların hiçbiri çözüm sağlamazsa PC'ye format çek, yeni sistem yükle.

bot094 6 yıl önce

Google'ın dns'ini kullanıyorum zaten, otomatiğe geri aldım bir şey değişmedi.

temmuz 6 yıl önce

Manuel IP atamayıda denersin @bot094

temmuz 6 yıl önce

Birde farklı tarayıcı ile deneme veya tarayıcı sıfırlama denenir. Problem sonradan oluştuysa problem öncesine sistem geri yüklenir @bot094

bot094 6 yıl önce

Merhaba dün burda yazanların hepsini denedim, Tüm çözümlerde en fazla 1 saat sonra eski haline dönüyor.

temmuz 6 yıl önce

Mesajımın alt kısmına yeniden bak @bot094