Telefonlarda SAR değerleri nasıl olmalıdır?

kullanici124250 (3) 6 yıl önce sordu

SAR Değeri baş  0,497 vücut 1,460 normalmi acil cevaplarsanız sevinirim

temmuz 6 yıl önce

Konu başlığı değil adeta -özet- mektup yazmışsın. Konu başlıkları -ve mesaj muhtevaları- mümkün olduğunca kısa ve sade olmalıdır. Bunlara dikkat etmeli, gereken hassasiyetleri göstermelisin. Başlığı kısa ve öz şekilde değiştirdim.

Toplam 2 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Avrupa Birliği standartlarına göre SAR değeri cihazlarda maksimum 2 W/kg olmalıdır. Tabii bu üst limit. Kullanıcının sağlığı için 0.08 W/kg olması en uygunudur.

Alacağınız telefon orjinalse hiçbir problem olmaz, çünkü her üreticinin telefonları denetlenir ve gerekli onaylar verildikten sonra piyasaya sürülür, eğer belirlenen standartlara uygun değilse zaten izin verilmez. (ABD'nin Note 7 model telefonların uçuşta kullanılmasını yasaklaması buna bir örnektir)

Almayı düşündüğünüz telefon orjinalse güvenebilirsiniz.

kullanici124250 (3) 6 yıl önce cevapladı

İlginiz için çok teşekkür ederim kolay gelsin