Telefonum hacklendi nasil kurtulabilirim

kullanici441978 (1) 4 yıl önce sordu

Abim  internetimi acmami istedi bende  internetimi açtim telefondan daha  sonrada   bilgisayarinda  linux programindan  benim  telefonumu  hackledigini soyledi   bip  whtsap   msjlarini  goruyorum dedi  kendi mesajlarimi mesajlarimi bana   okudu emin oldum   tasinabilir  wifimi actigimda  telefonuma   sizmiş   yardimci olabilirmisiniz  ? ne yapmam  gerekli

Toplam 8 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Ek bir program veya bilgisayarından senin IP'ine sızmıştır yani bu hack işi kolay değil fakat ne indirdiyse telefonuna keylogger ve virüs gibi telefonunda. Telefonunu bir antivirüs programı ile taramanda fayda var.

krsn (233) 4 yıl önce cevapladı

telefon ucak moduna al her hangi bir sorun olmaz telefona yüklü uygulamaları kontrol et..

link

darkcrak 4 yıl önce

Senin dediğin yöntemde işe yarar çünkü uçak modu bir çok özelliği kapatarak veri alıp vermeyi engelliyor bu sayede verilerini koruya bilir. Uçak modunda antivirüs programı ile taraması iyi olacaktır telefonunu @krsn @kullanici441978

kullanici545709 4 yıl önce

Telefonufabrika ayarina dondurdum ve hard resett attim ama hala duzelmedi whatsapp ve diger sosyal medya hesaplarima erisim var ne yapmaliyim

krsn 4 yıl önce

whatsapp ayarlara gir whatsapp web/masaüstü ayarlarında bak bakalım wp açık oldugu bir cihaz var mı bide o işlemleri yapmışsan telefon erişemez sosyal medya hesapların şifrelerini güncelle

kullanici545709 4 yıl önce

baktim Whatsap webe ama cihaz bagli degil ama msjlarimi okuyor nasil oluyo bu bip msjlarimida ayni sekil

kullanici545709 4 yıl önce

şimdiben ne yapiyim mac adresimi nasil degistiriyim bilmiyorum rootsuzda degismiyor general mobil root islemide omuyor

kullanici545709 4 yıl önce

tesekkur ederim bakicam insallah ise yarar

kullanici545709 4 yıl önce

attiginiz link açilmadi

krsn 4 yıl önce

@kullanici545709 düzeltim

krsn 4 yıl önce

@alaattin dedigi gibi aynı agdaysanız trafigini dinleyebilir ama ondan daha kötü araç var direk ağ üzerinden aygıta baglanabiliyor..

hydra (3802) 4 yıl önce cevapladı

Darkcometrat kullanmıştır muhtemelen, buna şahsen hackerlık demem.

darkcrak 4 yıl önce

Darkcometrat bilgisayarda işe yarıyor. Darkcometrat bir keylogger aracıdır ve bilgisayarda işe yarıyor kısacası apk ya çevrilmiyor

darkcrak 4 yıl önce

Zaten hackerlik kendi yazılımını yapıp başkalarında kullanınca zevki çıkar ama en iyisi siber güvenlik

hydra 4 yıl önce

Kali linux ile kolay bir şekilde telefona sızılabilir.

ardaarslan22 (3) 4 yıl önce cevapladı

Önemli dosyalarının bir yedeiğini alıp telefona format atarsan sorunun çözülür

kullanici545709 4 yıl önce

Fabrika ayarina dondurdum sonrada hard reset attim duzelmedi

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

İki farklı şekilde yapmış olabilir:

  • Telefonuna Casus yazılım yüklemiştir
  • Ya da aynı WiFi ağı kullanıyorsanız ağ üzerinden senin ağ trafiğini dinliyor olabilir.

Casus yazılım için telefonu sıfırlaman yeterli olmayabilir. Telefona Stock Rom atılması sorunu çözecektir.  Ya da bunu beceremem dersen o zaman https://play.google.com/store/apps/details?id=app.greyshirts.firewall&hl=tr adresinden NoRoot Firewall yükle ve internete erişmek isteyen tüm bilmediğin yazılımları engelle.

Wifi ağ üzerinden paket yakalıyorsa bu durumda sen mobil veriden bağlandığında bir şey yapamaz. Bunu kontrol et.

kullanici545709 4 yıl önce

denicem simdi

kullanici545709 4 yıl önce

Denedum işe yaricakmi gôrucem tesekkur ederim :)

kullanici545709 4 yıl önce

Denedim işe yaramadi

berk (224) 4 yıl önce cevapladı

linux üzerinden Metasploit kullanarak yada veilframework kullanarak apk uzantılı solucan dediğimiz virüslerden yazmıştır. bundan kurtulmanın yollarından biri telefonunu windows 10 işletim sistemi kurulu bir bilgisayara kablo ile bağlayıp daha sonra windows defender ile tarama yapmaktır. tarama sonucunda telefonunda ki virüs (varsa) tespit edilir ve silinir. umarım çözüme ulaşabilirsin.

kullanici545709 (1) 4 yıl önce cevapladı

Yarin  denicem  çok  tesekkur ederim insallah işe  yarar

lucas77 (199) 4 yıl önce cevapladı

Dr.Web Light programını öneriyorum.