Telefonuma utanmıyor musun böyle bir fotoğraf çekmeye diye bir mesaj geldi virüs olabilir mi?

kar00 (1) 1 yıl önce sordu

utanmıyor musun böyle bir fotoğraf çekmeye birde buraya yüklemişsin https://l24.im/Fqh

Diye bir mesaj geldi telefonuma tıkladım indir falan diyordu herhangi bir sey olur mu ?

Toplam 2 cevap

astrayos (141) 1 yıl önce cevapladı

Merhaba,

Linke tıklaman sorun çıkarabilir, malwarebyte indirip full tarama yapmanı öneririm. Eğer kayıtlı kart ya da parola varsa parolaları değiştir ve 2 faktörlü güvenlikleri aktif hale getir. İndirmedin sanırım, o yüzden ciddi bir şey olmayabilir. Yine de dediklerimi yapmanda fayda var.

kar00 1 yıl önce

Linke baktınız mı ne linki acaba ?

astrayos 1 yıl önce

Dosyayı indirmediğin iyi olmuş fidye yazılımı olma ihtimali var. Tüm dosyalarını kaybedebilirdin. Discord ve play store adını kullanarak masumlaştırmaya çalışmışlar. Gün geçtikçe daha profesyonel oluyorlar,dikkat etmek lazım.

hakan (15424) 1 yıl önce cevapladı

Burada detaylı olarak anlatılmış bir videomuz var:

https://www.youtube.com/watch?v=PMLXDcrdNRY

Yine bu virüsle ilgili bu başlıkta cevaplar verdik:

Telefonuma "Utanmıyormusun bu resmi çekmeye" diye msaj geldi. Linke tıkladım. Bir şey olur mu?