Telefonumdan virüs olduğundan şüpheleniyorum

selocan787 (107) 7 yıl önce sordu

Telefonumda virüs old. şüpheleniyorum.Fakat yani bi belirti yok 2 hafta önce trojen yüklenmişti fakat silindi.(2 hafta önce yüklendikten sonra sildim)(Ayrıca Trojeni Hiç açmadım üstüne basmadım) Şimdi telefonumda Hem Avast Hemde Emsisoft güvenli gösteriyor.Yani virüsler antivirüs programlarınında görünmez olabilir falanmı yoksa boşuna mı şüpheleniyorum?

Toplam 2 cevap

toprak34 (2026) 7 yıl önce cevapladı

Boşuna şüpheleniyorsun :D Avast ve Emsisoft çok iyi 2 anti-virüs programıdır. Onların bilgisayar sürümü de var ve çok başarılı. Güvenli gösteriyorsa güvenlidir. Ayrıca sen istemedikçe pencereler açılıyorsa virüs kalkmamış demektir.

Güncelleme:

Telefonuna Malwarebytes Anti-Malware indir. Google Play Store'a yazınca çıkıyor zaten.

cemphp (651) 7 yıl önce cevapladı

Çok için rahat etmiyorsa orjinal romları yeniden yükle. Hiç bir antivirüs %100 bilgisayar temizdir diyemez. Bunu kimse diyemez. Günden güne yeni virüs türleri çıkıyor. Özellikle telefonda kendilerini çok iyi gizleyebiliyorlar.

Bu sebepten çok dert ediyorsan orjinal romu yeniden yükle / yüklet.