Telekom (ttnet) Adil Kullanım Kotasına yeni düzenlememi geliyor?

temmuz (12505) 7 yıl önce sordu

Telekom (ttnet) Adil Kullanım Kotasına yeni düzenlememi geliyor?

Toplam 3 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Birkaç ay kadar önce Telekom Adil Kullanım Kotası (AKK) uygulamasında internet kullanıcıları lehine bir değişiklik ve yeni düzenlemeler yapılması talepli bir imza kampanyası change.org sitesi kanalıyla başlatılmıştı ve bunu bende imzalamıştım.

Bu konuda yenibir gelişme bildirimi/haberi olarak biraz önce altta aktardığım e-mail'i aldım.Sizlerinde bilgisi olsun istedim:

"KAMPANYA GÜNCELLEMESİ

Birkaç Aya Düzenleme Yolda!

..

İstanbul, Türkiye

29 MAY 2016 — Hey hey hey,
İnternetinden yiyoruz kusura bakma ama sana hiçbir şeyin boşa olmadığını gösteren, güzel haberlerimiz var. Fırtına öncesi sessizlik yakında bozuluyor. (İş planı mesajımızın altında)

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumunun "artan tüketici talepleri nedeniyle.." başlayan bildirisi, #akkolmadan kampanyamızın vasıtasıyla sizlerin ne kadar etkili olduğunu gösteriyor ve Adil Kullanım Kotasına yeni düzenlemeler geliyor!

Düzenlemeyi lehimize en iyi şekilde çevirebilmek için kritik etkinliklerin zamanı gelmedi mi? Fırtına bu sefer bizimle esecek."

BTK 2016 İş Planı Sayfası duyurusu ve Kampanya organizasyonundan ilgili bilgilendirme:

Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu Resmi Açıklama;

"Yaşanan teknolojik gelişmeler ve artan tüketici talepleri nedeniyle sabit ve mobil internet erişimlerinde uygulanan AKK sonrası hızın iyileştirilmesi ve tüketicilere karşı şeffaflığın arttırılması amaçlanmaktadır."
(BTK 2016 İş Planı Sayfanın altındadır arkadaşlar)

Başardık! Bizler sayesinde Adil Kullanım Kotası'na yeni düzenlemeler getiriliyor! 3 Katına Çıkarılması Söz Konusu!

Arkadaşlarım!

Aylardır uğraştık, pes etmedik ve zaferi sonunda hakkımızla aldık, alıyoruz!

Bu süreçte yanımızda olmanıza minnettarım. Yanımızda olmaya da devam etmenizi rica ediyorum. Çünkü kampanyanın amacı radikal bir değişim/dönüşümdü. Bu çok güzel ve büyük bir başarı, ama hedeflerimizden vazgeçmek bize göre değil.

Kampanyanın başından beri zor ve güç zamanlar yaşadık. Bize inananlar için bunu bırakmadık, devam ettirdik. Ve inanınca neler olabileceğini bir kez daha gösterdik!

Sizlere kısa bir özet verelim ve detayları en alttaki haberlerden incelemek istersiniz paylaşıyoruz.

"Denetleyici kurum olan Bilgi Teknolojileri ve İletişim Kurumu tarafından 2016 yılı içerisinde arasında Adil Kullanım Kotası'nın da bulunduğu bazı konularda düzenleme yapılacağı belli oldu. Bu bağlamda en fazla şikayet alınan "AKK için sabit ve mobil interneti" de kapsayacak..."

(Hızların ve kotaların artması söz konusu. Mobile de düzenleme geliyor.)

Bu güzel yolculukta, duyarlı olan, olmayan inancını koruyan ve bizlere güvenen dostlarıma teşekkür ediyorum. Umarım hayatınızda olumlu yönden bir şeyler gelişmesine katkıda bulunabilmişizdir. İnşallah güzel şeylerin önünü açabilmişizdir.

Emeklerin, emeklerimizin değdiğini değebileceğini görmek çok güzel...

candan 7 yıl önce

paylaşımın için teşekür tmmuz

temmuz 7 yıl önce

:)

sukular1selale (2) 7 yıl önce cevapladı

temmuz kardeş benim son sorumda yeni ekleme yapacaktım yapamadım yorumu editledim termal macunu yenilemek işe yarar mı?

temmuz 7 yıl önce

İlgili konu altında mesajın altına yorum yaparak cevapladım. Oradan bakabilirsin.

ismailsarp (6010) 7 yıl önce cevapladı

Çok güzel bir haber.Umarım gerçekleşir.

Adil kullanım en az 200 GB olmalı hızda kullanılan hızın yarısına düşürülmeli. :)

temmuz 7 yıl önce

Senin bugün açtığın konuda verdiğin haberde güzeldi, "bir-iki aya kadar..".. Dileğimiz en iyisinin olması :)

ismailsarp 7 yıl önce

Olması gereken bu zaten, diğer sağlayıcılar kotaları arttırmışlar turk telekom da yapacak mecbur.