%temp% , temp ve Recovery klasörlerinin içerisindekileri silsem sistemime herhangi bir zarar gelirmi?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba;

İnternette %temp%, temp ve Recovery klasörlerinin içindekileri sildiğimizde bilgisayarı hızlandırdığını duydum. Yapsam Bilgisayarıma bir zarar gelirmi?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 6 yıl önce cevapladı

Recovery'den ne istiyorsun? O kalsın diğerini silebilirsin. Hızlanma falan hikaye (Belki biraz ama o da pek hissedilemez zaten).

toprak34 6 yıl önce

@temmuz :) İnternette öyle görmüştüm. Sağol abi sen olmasan gidiyordu klasör :)

toprak34 6 yıl önce

@temmuz gönül rahatlığı ile silebilirim değilmi %temp% yi ?

temmuz 6 yıl önce

Evet.. Zaten sen silmesen bile onlar PC kapatılıp açıldığında, kullanılmaları ortadan kalktıklarında sistem tarafından silinirler. Temp, temporary kelimesinin kısaltılmış yazılmasıdır ve Türkçesi "geçici" demektir. Geçici olmaları, onların işlerinin bitmesi halinde kaldırılacağı, silineceği veya kullanıcı açısından tereddüt edilmeden silinebileceği anlamına gelir :) @toprak34

toprak34 6 yıl önce

:) @temmuz sağol abi

temmuz 6 yıl önce

Sende sağol @toprak34