Tetris gibi oyunlar hangi programlama dili ile yapılır?

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba;

Tetris gibi oyunlar yapmak istiyorum. Böyle oyunlar hangi programlama dilleri ile yapılır?

Veya mayın tarlası :)

@alattin

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 6 yıl önce cevapladı

Bahsettiğin oyunları C#, C++, Java, Vb.Net gibi bir dille yapabilirsin. O senin yeteneğine kalmış.

toprak34 6 yıl önce

@alattin Türkçe kaynak var mı?

alattin 6 yıl önce

@toprak34 google.com :)

toprak34 6 yıl önce

@alattin Sanırım yok :) Google'a ne yazacağım ki? :)

yumuklusucurta 6 yıl önce

@alattin abi benim bildiğim kadarıyla javascript ilede yapılabiliyor.

alattin 6 yıl önce

@yumuklusucurta javascript ile elbette yapılabilir. Ama javascript tarayıcı tabanlı bir dil, yani bir javascrip motorunun içinde çalıştırılması gerekiyor. Bu sebepten yazmadım. Daha pek çok dille yapılabilir elbette