Thermal shutdown occurred hatası

treajen (43) 6 yıl önce sordu

Dün babam odamda bir iş için duvarı matkapla deldi. Sonra pc açtım 1 saat sonra kapandı. Baktım sıcak bende süpürge içini çektim (Fanı açmam için klavye sökmem lazım ondan) Şimdide 2-3 saat kullanınca böyle kapanıyor ne yapmalıyım? Resimdeki hatayı pc açınca alıyorum.

Isıdan diye düşünüyorum ama çok ısınmıyor 60-70 civarı?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Yüksek ihtimalle anakartla ilgili yazılımsal veya donanımsal bir sıkıntı meydana gelmiş. İlk etapta BIOS'a erişebiliyorsan Load Optimized Defaults yapıp ayarları varsayılana çekebilirsin. Olmuyorsa teknik servis yolu gözüktü sanırım.

treajen 6 yıl önce

Az önce yine kapandı ama sıcaklık sadece 50 derece?

treajen 6 yıl önce

Default yaptım hala öyle :/

omercik 6 yıl önce

Bi teknik servis veya bilgisayarcıya götür istersen. @treajen