TinyTask virüslü mü?

Anonim (156) 1 yıl önce sordu

Youtube videonuzda anlatılan TinyTask programını Virustotal ile tarattığımda 11 tane virüs uyarısı yapıyor. TinyTask virüslü veya zararlı mı? Virustotal TinyTask için KeyLogger diyor.  Bazılarıda Malware diyor. TinyTask virüs veya zararlı bir uygulama mı?

Toplam 1 cevap

alattin (17070) 1 yıl önce cevapladı

Videomuzda anlatılan  ve resmi sitesi tinytask.net üzerinden indirilen TinyTask programı virüslü değil.

TinyTask yapısı gereği basılan tuşları kaydetme (keylogger) özelliği barındırır.  TinyTask bir PC otomasyon yazılımıdır. Sizin için otomatik tıklama, tuşa basma işlemlerini yerine getirir. Bunu yaparken de elbette sizin bastığınız tuşları, tıklamaları kayıt altına alır. Bu da bazı virüslerin sahip olduğu keylogger özelliğinine sahip olduğu anlamına gelir.

Virustotal üzerindeki bazı antivirüs motorlarının TinyTast programını virüslü olarak göstermesinin temel sebebi budur. Sahip olduğu keylogger özelliği bazı antivirüs uygulamalarının hatalı pozitif vermesine sebep olur.

TinyTask virüs ya da zararlı yazılım değildir. TinyTast virüs içermez.

TinyTask benzeri makro programlarının tamamı virustotal gibi sitelerde virüslü olarak gösterilebilir. Bu programların virüslü olduğu anlamına gelmez.