totalperformance virüsü

cefeka (1) 8 yıl önce sordu

Web sitelerinde gezerken site önemli değil bazen tıklamalarımdan sonra totalperformance sitesine yönlendiriyor oradan da başka sitelere yönlendiriyor yeni açılan sekme. En son tarayıcıma haberpress adlı zararlı yazılım musallat olmuştu onu temizledikten sonra bu ortaya çıktı.

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 8 yıl önce cevapladı

Önce bilgisayarınızdaki virüs ve zararlıları temizleyin:

  1. Bilgisayarınıza Malwarebytes anti-malware indirin ve burada anlatıldığı gibi bilgisayarınızı taratın.
    Malwarebytes nedir nasıl kullanılır
  2. Adwcleaner ile bilgisayarınızdaki reklam yazılımlarını temizleyin.
    Adwcleaner nedir nasıl kullanılır

Daha sonra tarayıcılarınızı sıfırlayın:

Firefox nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

Internet Explorer nasıl resetlenir? Varsayılan ayarlar nasıl geri yüklenir?

Google Chrome nasıl sıfırlanır?

Bir daha böyle bir sorunla karşılaşmamak için:   portal sepeti gibi tarayıcı korsanlarından nasıl korunurum? çözümünü okuyabilirsiniz.