Touchpad çalışmıyor

thedark06 (1) 10 yıl önce sordu

Merhaba Asus x-550 Bılgısayarım var Bılgısayarımın touchpad'ı calısmıyor yanı pcyı actım ( windows 8 ) ekranı kaldırana kadar calısıyor sonra masaustu gelıyor 2 dakika calısıyor sonrasında çalışmıyor nedenı ne olabılır mouse taktıgımda calısıyor ve touch pad  fızıksel olarak da calısıyor çünkü ilk başta pc açılırken calısıyor ama sonrasında calısmıyor yardımlarınızı beklıyorum.

Toplam 1 cevap

mavibilgisayar (562) 10 yıl önce cevapladı

Klavyenizden Touchpad'i kapatmış olabilirsiniz

Klavyenizde FN tuşu ve üzerinde TouchPad simgesi olan F tuşuna birlikte basın. Örneğin

FN + F9

FN + F5 Mouse'takın. Denetim masasından Dokunmatik yüzeyi tıklayın.

FN + F6 gibi.

Touchpad'i Windows 8 üzerinden kapatmış olabilirsiniz:

  1. Denetim masasına girin.
  2. Fareyi tıklatın.
  3. Touchpad sekmesini tıklayın.
  4. Aygıt bölümündeki Touchpad'i seçin. Etkinleştiri tıklayın.
  5. Harici mouse takıldığında devredışı bırak işaretliyse işaretini kaldırın