trojan ihtimali

dwyanewade (5) 7 yıl önce sordu

Tablette sitelerde gezerken , birden kendi kendine muzik açtı :D Sizce bir trojen olma ihtimali var mıdır? Varsa nasıl onleyebilirim ne yapabilirim?

Toplam 1 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Bunun  trojan ile falan alakası olmaması lazım. O sitenin yapımı ve yapısı ile ilgilidir.

Sistemde yüklü antivirüs programı yoksa yüklemelisin ve zaman zaman yada şüphe hissettiğin hallerde sistemi tararsın.

Yükleyeceğin antivirüs programı Avast olabilir. Ücretsiz ve güvenilir bir uygulamadır. Google Play Store'dan download edilir.

dwyanewade 7 yıl önce

Hocam bilgisayar deil tablet (Android)

dwyanewade 7 yıl önce

Bazen perscopede gezerken de oluyo

dwyanewade 7 yıl önce

Ve hocam sitenin muziği değil direk benim tabletteki yuklediğim muzikler açıldı

temmuz 7 yıl önce

Pardon, uykudan yeni kalkmıştım, uyku sersemliği :)

temmuz 7 yıl önce

Tabletteki müziklerin açılması ilginç ama yinede pek sanmıyorum. Başka bir sebeple ve tesadüfen olabilir. Tablete antivirüs yükle ve uygulama ile sistemi tara, belli olur.

temmuz 7 yıl önce

Trojan şaka amaçlı değilse sana neden müzik dinletsin, başka zararlı faaliyetleri amaçlamazmı, öyle değilmi ya?!

dwyanewade 7 yıl önce

Taramayı yaptım hocam 3 tehdit çıktı, ikisi imsnbc gibi bişeydi diğeride kingroot uygulamasını tehdit olarak gordu, ama kaldırmadım onu giderirsem sorun olur mu root için?

temmuz 7 yıl önce

Ne demek problem olurmu root için? Root'lumu tabletin? Eğer öyleyse bilemiyorum. Zira Android ve genel olarak mobil sistemlerle ilgili fazla bilgim bulunmuyor. Sen araştırmaya devam et istersen. Kolay gelsin.

dwyanewade 7 yıl önce

Peki hocam teşekkurler :)

temmuz 7 yıl önce

Maalesef pek yardım edemedim, üzgünüm. Kolay gelsin.

temmuz 7 yıl önce

Ama yinede bir fikir belirtmek istiyorum. Kingroot, tableti root'lamakta kullanıldı ve işi bitti. Öylese silinmesi/kaldırılması problem olmamalı.

dwyanewade 7 yıl önce

Hocam yani onu silinceroot silinmez dimi :D

temmuz 7 yıl önce

O silinince niye root silinsinki? Kingroot sadece bir root'lama aracı (uygulaması). Tablete root atıldı ve onun işi bitti