Truva atını indirdikten sonra derhal silsek telefona bir şey olur mu?

Anonim (156) 1 yıl önce sordu

Telefonlardaki casus yazılımlar ile ilgili videonuzu izledim. Truva atını telefonuma indirdim ama sonra izin filan vermeden sildim. Bu durumda telefonuma truva atı bulaşır mı?

Toplam 2 cevap

murat (12492) 1 yıl önce cevapladı

Herhangi bir virüs, truva atı, malware, trojan, keylogger sadece indirmek ile telefona ya da bilgisayara bulaşmaz.

Telefona indirilen dosya çalıştırıkmadıktan, yüklenmedikten sonra telefona zarar vermez. Bir virüsü telefona indirip sonra da silebilirsiniz. İndirme işlemi uygulamayı doğrudan kurmaz, çalıştırmaz. Bu da telefona doğal olarak bir zarar vermez. Telefonunuz güvende.

alattin (16999) 1 yıl önce cevapladı

Bir zararlı yazılımı indirmek cihaza zarar vermez. Ta ki bu indirilen dosya çalıştırılana kadar. Dosyayı çalıştırır, uygulamayı kurarsanız cihaza virüs bulaşır.

Bunun dışında sadece dosya indirmek telefona zarar vermez.