Tüm dosyalarımın uzantısı .gujd oldu, nasıl çözebilirim?

kullanici159909 (1) 2 yıl önce sordu

Hocam merhaba, benim de bilgisayarımda tüm dosyalarımın uzantısı .gujd oldu. Sizin yaptığınız listede bu uzantı yok. Nasıl çözebilirim? Teşekkür ederim.

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 2 yıl önce cevapladı

Fidye virüsünün bulaştığı 1 dosyayı ve fidye notunu .RAR'ın içine atıp bana özelten atar mısın?

kullanici159909 2 yıl önce

Fidye notu neredeyazıyor bulamadım hocam yardımcı olurmusunuz

alattin (16999) 2 yıl önce cevapladı

Geçmiş olsun.

Papağan gibi aynı şeyi tekrarlamak hoşuma gitmiyor lakin başka da yazılacak bir şey yok.

.gujd uzantısı Stop / DJvu adlı fidye yazılımına ait ve şuanda bilinen bir çözümü yok. Şifreli dosyaları kurtarmanın tek yolu fidye ödemesi yapmak (tüm dünyada bilinen bir çözümü yok)

 .gujd uzantısı en yeni varyantlardan birisi. Bu sebepten henüz bir çözümü yok, eski varyanlar için de bir çözüm bulunamadı.

Deneyebileceklerini burada özetledim: Bilgisayara Stop (DJVU) fidye virüsü bulaştığında yapılması gerekenler