Tüm sürücülerin (driver) yedekleri nasıl alınır?

Anonim (156) 2 yıl önce sordu

Bilgisayara format atmak istiyorum ama öncesinde tüm sürücüleri programsız yedeklemek istiyorum. Tüm sürücüleri yedeklemek için program gerekli mi? Programsız olarak tüm Windows sürücülerini yedekleyebilir miyim?

Toplam 1 cevap

alattin (16999) 2 yıl önce cevapladı

Windows'ta tüm sürücüleri programsız olarak yedeklemek mümkün. Sadece komut satırından komut ile tüm sürücüler yedeklenebiliyor. Bunun için şu adımları izleyin:

  1. Komut istemini yönetici olarak çalıştırın.
  2. Daha sonra şu komutu uygulayın:
    cd c:\

    bu komut ile C: sürücüsünün ana dizinine ulaştınız.

  3. Daha sonra şu komut ile bir klasör oluşturun:

    md suruculer

  4. Ve en sonunda şu komut ile Suruculer adındaki klasöre tüm Windows sürücülerini yedekleyin:

    DISM /online /export-driver /destination:C:\Suruculer

    Bu işlemden sonra C:\Suruculer klasöründe tüm sürücüleriniz yedeklenmiş olarak bulunacaktır.