Türk.net DNS_PROBE_POSSIBLE hatası

Anonim (156) 1 yıl önce sordu

Türk.net kullanıyorum. Bu ara sık sık DNS_PROBE_POSSIBLE hatası almaya başladım.  Hata tam olarak şu şekilde:

Bu siteye ulaşılamıyor uzmanim.net ana makinesinin DNS adresi bulunamadı. Sorun teşhis ediliyor. DNS_PROBE_POSSIBLE

türk.net DNS_PROBE_POSSIBLE  hatasının çözümü nedir?

Toplam 2 cevap

ilkaybaki16 (572) 1 yıl önce cevapladı

Merhaba,

Bu hatayı alıyorsanız internetinizde problem var demektir, Türk.net'in Online İşlemler kısmından destek alabilirsiniz.

Ve İnternet Bağlantı Sorunları üzerinden Türk.net Anlatmaktadır.

murat (12492) 1 yıl önce cevapladı

Kısa süreli bağlantı sorunları yaşıyor olabilirsin veya DNS sorunu da olabilir.

Bu durumda ilk yapman gereken bilgisarda DNS değiştirmek. 1.1.1.1 veya 8.8.8.8 DNS adreslerini bilgisayarına gir. DNS kaynaklı bir sorunsa DNS_PROBE_POSSIBLE hatası manuel yukarıdaki DNS adreslerini girdiğinde çözülmüş olacaktır.