Türk telekom fiber internet yavaşladı

alprngldn60 (1) 7 yıl önce sordu

1 haftadır türk telekom fiber SINIRSIZ internet kullaniyorum ne olduysa internet hızı 3 mbps ye düstü.

Toplam 2 cevap

temmuz (12505) 7 yıl önce cevapladı

Kotanı kontrol et diyeceğim ama sınırsız diyorsun. Gerçekten sınırsızmı, yoksa kotalı "sınırsız"mı?

Eğer sınırsız ama kotalı (adil kullanım kotalı) ise ve kota aşıldıysa ondan olabilir. Eğer öyleyse bir gün daha sabretmelisin. Yarın gece saat 12'ye beş dakika kala modemini kapa ve aç, saat 12'de kotan sıfırlanacak, hızın tekrar yükselecektir (Kota sıfırlanması biraz gecikebilir ama internet hızı saat 24.00 itibariyle normal seviyesine yükselir) .

Ama eğer gerçek ve tam sınırsız tarifelerden birindeysen bu hız düşmesi normal değildir ve internet servis sağlayıcısı müşteri hizmetlerine telefon ederek problemi bildirirsin, onlardan çözüm sağlamalarını istersin.

murat (12492) 7 yıl önce cevapladı

Sınırsız diye bir internet yok bildiğim kadarı ile hepsinin bir AKK yani Adil Kullanım Kotası var.

Ay sonuna doğru geldiğimize göre muhtemelen sen de kotayı doldurdun. Hızının yavaşlaması bundandır.