Turkcell MMS ayarı nasıl yapılır?

omercik (9418) 6 yıl önce sordu

Turkcell MMS ayarı nasıl yapılır?

Turkcell MMS ayarı alma

Turkcell MMS ayarları yapma

MMS nedir?

Toplam 1 cevap

omercik (9418) 6 yıl önce cevapladı

Turkcell MMS ayarları nasıl yapılır?

Turkcell MMS ayarlarını aşağıda belirtilen adımlardan birini uygulayarak yapabilirsiniz.

SMS göndererek MMS ayarı yapma:

  1. Telefonunuzun Mesaj uygulamasını açın.
  2. MMS yazıp 2222'ye gönderin.
  3. Daha sonra cihazınıza uygun MMS ayarları otomatik olarak gelecektir. Gelen mesajdaki yönergeleri takip ederek Turkcell MMS ayarı yapabilirsiniz.

APN ekleyerek MMS ayarı yapma:

  1. Telefonunuzun Ayarlarını açın.
  2. Ayarları açtıktan sonra Mobil Ağlar > Erişim Noktası Adları bölümüne gelin.
  3. Daha sonra Yeni APN seçeneğine tıklayın.
  4. Açılan ekranda gelen seçenekleri aşağıdaki resimdeki gibi doldurun.

    Parola bölümüne küçük harflerle mms yazın.

Turkcell MMS gönderme ücreti ne kadar?

Faturalı hat: Yurtiçinde mesaj başına 80 kuruş, yurtdışında mesaj başına 1.82 TL

Faturası hazır kart: Yurtiçinde mesaj başına 90 kuruş, yurtdışında mesaj başına 2.80 TL

MMS nedir? MMS ne işe yarar?

MMS, Mutlimedia Messaging Service (çoklu ortam mesajlaşma servisi) kısaltılmışıdır. MMS ile normal mesajlarınıza resim, video ve ses dosyaları ekleyebilirsiniz. Yani bugün WhatsApp sayesinde arkadaşımıza gönderdiğimiz bir fotoğrafı yıllar önce MMS sayesinde gönderebiliyorduk. MMS nedir sorusuna cevap olarak kısaca böyle diyebilirim. MMS gönderip alabilmek için operatör desteğinin yanı sıra telefonun da desteği olmalıdır. Hatta IMEI numarası orijinal değilse bile sıkıntı çıkabilir. Örneğin sizin telefonunuz Galaxy S4 olsun, telefonunuzda MMS desteği olmayan bir telefonun IMEI numarası varsa MMS ayarı doğru şekilde size gelmeyebilir. Benzer bir problemi daha önce internet ayarları için yaşamıştım.