Ubuntu Üzerine Windows Nasıl Kurulur ?

andromobil (74) 1 ay önce sordu

Arkadaşalr selamın aleyküm hayırlı bayramlar ubuntu olan sisteme nasıl windows kurcam

Toplam 1 cevap

ilkaybaki16 (582) 4 hafta önce cevapladı

Dikkat: Bu işlem, veri kaybına yol açabilir. Kuruluma başlamadan önce tüm önemli verilerinizi yedeklediğinizden emin olun.

Gereklilikler:

  • Windows 10 veya 11 kurulum medyası (USB sürücü veya DVD)
  • En az 20 GB boş disk alanı
  • İnternet bağlantısı

Adımlar:

1. Yedekleme:

  • Tüm önemli verilerinizi harici bir sabit diske veya bulut depolama alanına yedekleyin.

2. Önyükleme Sırasını Değiştirme:

  • BIOS veya UEFI'ye girin.
  • Önyükleme sırasını Windows kurulum medyasının bulunduğu cihazı ilk sıraya taşıyın.
  • Kaydedip çıkın.

3. Windows Kurulumu:

  • Bilgisayarı yeniden başlatın.
  • Windows kurulum medyasından önyükleme yapın.
  • Kurulum dilini ve klavye düzenini seçin.
  • "Özel kurulum" seçeneğini seçin.
  • Mevcut bir Windows kurulumunu seçin ve "Diski Biçimlendir" seçeneğini tıklayın. Dikkat: Bu, seçilen diskteki tüm verileri siler.
  • "İleri" butonuna tıklayın.
  • Windows kurulumunu tamamlayın.

4. Sürücüler:

  • Windows kurulumu tamamlandıktan sonra, gerekli sürücüleri kurmanız gerekir.
  • Sürücüleri üreticinin web sitesinden veya Windows Güncelleme aracılığıyla indirebilirsiniz.

5. GRUB Kurtarma:

  • Bilgisayarınız yeniden başlatıldığında, GRUB açılış yöneticisi görünecektir.
  • Windows'u seçmek için aşağı ok tuşunu kullanın ve Enter tuşuna basın.
  • Ubuntu'yu seçmek isterseniz, "Gelişmiş Seçenekler"e gidin ve ardından "Önceki Ubuntu sürümü"nü seçin.

andromobil 4 hafta önce

Eyvallah kardeş

ilkaybaki16 1 hafta önce

Rica ederim.