Ubuntu'ya Conky kurma

toprak34 (2026) 6 yıl önce sordu

Merhaba;

Ubuntu'ya Conky kurmak istiyorum. Bunu nasıl yapabilirim?

Ubuntu sürümüm:

Ubuntu 16.04.3 LTS

Toplam 1 cevap

hakan (15424) 6 yıl önce cevapladı

Ubuntuya Conky kurmak için;

  1. Terminal penceresini aç ([Ctrl]+[Alt]+[t] tuşlarına basarak açabilirsin)
  2. sudo apt-get install conky-all komutunu gir.
  3. sudo için parolanı gir.
  4. Kurulum için onay istediğinde y harfine bas.
  5. Conky uygulamasını çalıştırmak için conky komutunu kullan.

toprak34 6 yıl önce

@hakan her işlemleri yaptım ancak conky programını bulamadım?

hakan 6 yıl önce

@toprak34 Conky Manager programı sana arayüz sağlar. Yoksa komutlarla işlem yapman lazım. Windows mu sandın sen linux'u :)

toprak34 6 yıl önce

@hakan :) Bi deneyeyim dedim Linux'u da :) Conky Manager'a bakayım bir de :)

toprak34 6 yıl önce

@hakan conky manager'ı nereden indirebilirim? bulamadım da :)