URL uzunluğu en fazla kaç karakter olabilir?

alattin (16999) 10 yıl önce sordu

Http protokolü (Hypertext Transfer Protocol HTTP/1.1)'ne göre URL uzunluğu en fazla kaç karakter olabilir?

Toplam 2 cevap

alattin (16999) 10 yıl önce cevapladı

Http protokolü (Hypertext Transfer Protocol HTTP/1.1)'ne göre URL(Uniform Resource Locator, Birörnek Kaynak Konumlayıcı, Tekdüzen Kaynak Bulucu) uzunluğu en fazla 2000  karakter olabilir.

2000 karakterden kısa URL istemci ve sunucu tarafında sorunsuz çalışacaktır.

Arama motorları için URL uzunluğu  2048 karakterden kısa olmalıdır.

EceKoc (834) 10 yıl önce cevapladı

İnternet Explorer'da özellikle İnternet Explorer 8 ve 9'da karakter uzunluğu 2083 karakterden daha uzun olamaz.