Usb 2.0 sabit diski Usb 3.0 taşınabilir yapabilir miyim?

emre06 (5) 9 yıl önce sordu

Merhaba arkadaşlar benim bilgisayarımda Usb 2.0 çıkış olan sabit disk var ben bu sabit diski Usb 3.0 taşınabilir disk yapabilir miyim.Usb 3.0 kutuya taksam Performans olarak Usb 3.0 performansı alabilir miyim.Teşekkürler

Toplam 2 cevap

murat (12492) 9 yıl önce cevapladı

Elbette bu istediğiniz mümkün.  USB 2.0 olan diskiniz değil. Diski USB 2.0 diye nitelemek yanlış olur.

Siz USB 2.0 kutusunda bir sabitdiske sahipsiniz. USB 3.0 sabitdisk kutusu olarak ve diski buna takara performans elde edebilirsiniz.

Bu noktada bilmeniz gereken diğer şey, bilgisayarınızın da USB 3.0 portunun olması gerektiği. Eğer bilgisayarınız  USB 3.0 porta  sahipse, eski disk kutusundaki diski USB 3.0 kutusuna yerleştirerek ve USB 3.0 portuna takarak performans elde edebilirsiniz.

emre06 (5) 9 yıl önce cevapladı

Verdiğiniz bilgiler için teşekkür ederim hocam..