USB 3 veri aktarım hızı kaç olmalıdır?

jackrudolphgs (59) 4 yıl önce sordu

2 tane USB 3 harddisk arasında veri alışverişi yapıyorum.

En fazla 90 mb hiz görüyorum.

Bu az mi cok mu ?

Eğer azsa nasıl yükseltebilirim huzunu ?

Harddiskler Western Digital Elements.

Toplam 2 cevap

infinity (402) 4 yıl önce cevapladı

Bu hızı yükseltmen için;

  • Donanım Upgrade'i,
  • İşletim Sistemu Upgrade'i
  • Sürücü dosya sistemi FAT32 ise NTFS olarak yapmayı deneyin.
  • Hata Denetimi. USB'nize Sağ tıklayıp özellikler deyin ve Araçlar kısmından Hata denetim kısmına Denetle yazısına tıklayın.
  • 3. Parti yazılımı kullanmayı deneyin ( TeraCopy gibi.)
murat (12492) 4 yıl önce cevapladı

Şu tablo sana fikir verecektir

Tabloya göre 10GB dosya için USB 3.0 okuma hızı saniyede 115MB Yazma hızı 114MB. Bu durum PC nin işlemcisine, RAM miktarına o an yapılan işlemlere, işletim sisteminin yüküne, antivirüs olup olmadığına, kopyalama yaptığın cihazların hızına, modeline, teknik özelliklerine göre değişir.

Bu şu anlama geliyor her pc de çok farklılık gösterebilir. Sen iki USB 3.0 disk arasında işlem yapıyormuşsun 90MB bence normal bir oran.  Bir yavaşlık söz konusu değil.

mutecessis 4 yıl önce

Benim cevabım neden silindi hocam? @murat

murat 4 yıl önce

@mutecessis benim bilgim yok dostum ben bir şey görmedim. @hakan a bir sor istersen

hakan 4 yıl önce

@murat @mutecessis özelden bilgi verdim 👍

mutecessis 4 yıl önce

Tamamdır saygılar 😊 @murat @hakan