USB bellek - Dosya Sistemi

lucas77 (199) 3 yıl önce sordu

Merhabalar 14,5 gb USB belleğm var fakat ben bu USB belleği Windows 7 SP1 64 bit işletim sisteminden Biçimlendirme kısımından varsayılan ayarlarına çevirmek istiyorum nasıl yapabilirim ?

-Teşekkür Ederim..

Toplam 3 cevap

hakan (15424) 3 yıl önce cevapladı

USB bellekler için en uygun dosya sistem ExFat dosya sistemidir.  USB belleği ExFat olarak formatlarsan her ortamda bunu kullanabilirsin

sevgili @murat burada güzelce anlatmış: NTFS mi FAT32 mi exFAT mi? Hangi dosya sistemi daha iyi?

hydra (3802) 3 yıl önce cevapladı

USB'yi varsayılan ayarlarda mı biçimlendirmek istiyorsun ? Tam anlamadım.

darkcrak 3 yıl önce

Valla ne diyim bende anlamadım. Sanırsam format usb si ayarlayacak varsayılan olarak.

lucas77 3 yıl önce

USB belleğimi biçimlendirirken varsayılan ayarlarına döndürmek istiyorum o

genius (190) 3 yıl önce cevapladı

Belleği Windowsun algılayacağı şekildemi biçimlendirmek istiyorsanız FAT32 dosya sitemini seçmenizi öneririm.

lucas77 3 yıl önce

Cevabınız için teşekkür ederim.