usb bellekte silinen belgeleri geri getirme hk.

deniizkaya (1) 4 yıl önce sordu

merhaba. sillinen dosyaları geri getirdim fakat word dosyası açmıyor kare şekilleri çıkıyor. Çözüm lütfen. saygılarımla

Toplam 2 cevap

darkcrak (5170) 4 yıl önce cevapladı

Şu programı deneye bilirsin.

Silinen dosyaları geri getirme

Recuva nedir? Recuva nasıl kullanılır?

Ayrıca recuva ile kurtardıysan verilerini ve word açılmıyorda zarar görmüş ola bilir dosyalar

alattin (16999) 4 yıl önce cevapladı

https://uzmanim.net/soru/silinen-kaybolan-fotograflar-nasil-geri-getirilir/90822

bu linkteki Photorec programı ile deneyin. DOC yani Word belgelerinin içlerinde kare simgesi görüyorsanız bu dosya bozulmuş demektir.

Dosya kurtarma işleminde ilk şart dosyanın üzerine yazılmamış olması gerekir. Word belgesi içinde kare simgeler görünüyorsa dosya bozuk anlamına gelir. Bu dosyayı kurtaramazsınız.