Usb flash disk format / biçimlendirme sorunu

EceKoc (834) 10 yıl önce sordu

İçi boş olan Usb flash diskimi bilgisayara taktığımda "kullanmak için biçimlendirmelisiniz" gibi bir hata ile karşılaştım. Biçimlendir dediğimde ise "Biçimlendirme tamamlanamadı" hatası aldım. Başka bir bilgisayarda denedim, yine aynı hatayı verdi. Bu hatayı nasıl çözebilirim?

Toplam 2 cevap

hakan (15424) 10 yıl önce cevapladı

HP USB Disk Storage Format Tool yazılımı ile formatlamayı deneyebilirsiniz.

Quick Format yerine normal format atmayı deneyin.

EceKoc 10 yıl önce

teşekkürler, sorunsuz çalıştı.

MuratUncu (149) 10 yıl önce cevapladı

Bölüm bilgisinin bozulmuş olma olasılığı var.

  1. Başlatı tıklayın.
  2. Çalıştıra
    diskmgmt.msc
    yazın ve enter'a basın. Disk yönetim ekranı gelecektir.
  3. USB sürücünüzü bulun. Diskin yanında "Bölünmemiş /Ayrılmamış (unallocated) yazıyorsa sağ  tuşla tıklayın ve  "Yeni Basit Bölüm (New Simple Volume) seçeneğini tıklayın ve yönergeleri izleyerek yeni bölüm oluşturun. Bu işlemin sonunda format da atacaktır.